Час роботи:
  • Пн-Пт: 09:00 - 20:00
  • Сб-Вс: 09:00 - 19:00
Номер телефону:

Як розблокувати пластикове вікно, що заклинило

Іноді трапляються ситуації, коли вікно або балконні двері заблокувалися, і їх неможливо закрити або відкрити.

Ми підготували цю статтю, щоб допомогти впоратися з цією проблемою самостійно, адже не завжди є можливість викликати майстра, з фінансових причин, так само ви можете опинитися в ситуації, коли ця неприємність сталася вночі та ще й, наприклад, взимку.

Відразу варто зазначити, що ми опустимо варіант, коли вікно заблокувалося в закритому положенні, тому що, по-перше, якщо вікно закрите, значить взимку ніхто не замерзне, і по-друге, розблокування вікна в закритому положенні вимагає особливих знань, навичок і спеціальний інструмент.


Навіть досвідчений майстер, виконуючи цю роботу, не знає, яким методом вийде розблокувати вікно. Тут необхідно пробувати різні варіанти, починаючи від регулювання нижньої петлі, зняття штифта з верхньої петлі, і закінчуючи демонтажем склопакета.

А от щодо блокування у відкритому положенні тут ситуація проста і зрозуміла. Фахівці компанії «РемВікно» підготували чітку інструкцію щодо розблокування вікна або балконних дверей. Прочитавши її, ви легко зможете виконати цю роботу самостійно.

Механізм помилкової дії

Варто відзначити, що немає різниці вікно це або балконні двері, тому що принцип роботи у них повністю ідентичний. Дана інструкція підійде і для одного, і для іншого, тому в статті ми будемо використовувати тільки значення вікно.

Визначаємо у якому положенні вікно на даний час

Існує кілька положень, у яких вікно може заклинити, нижче ми розглянемо кожне з них докладніше.

  1. Заклинило вікно в режимі провітрювання: на старих моделях фурнітури механізм помилкової дії розташований вгорі, на відкидній ножиці, на металевому корпусі розташована маленька міні кнопочка, яка спрацьовує при закритті вікна, і відпускає блокатор. Від пилу та бруду даний механізм може заїсти, і не спрацьовувати, в такій ситуації достатньо, рясно залити мастилом WD-40 або силіконовим мастилом верхній механізм, і дати пару хвилин, щоб роз'їло бруд. У 95% випадках вікно почне працювати, якщо такого не сталося, слід зняти відкидні ножиці та видалити блокіратор механічним шляхом.
  2. Вікно відкрилося у двох положеннях, на провітрювання і відкрите: таке може статися як із вікнами із встановленим блокіратором, так і без нього. Причина блокування проста, при закритті вікна з режиму провітрювання, ви занадто рано провернули ручку в горизонтальне положення, не притиснувши стулку до рами. Розблокувати таке вікно дуже просто, потрібно однією рукою притиснути стулку до рами, а іншою рукою натиснути на механізм помилкової дії, після провернути ручку горизонтально, якщо все зробили вірно, вікно повинне повернутися у вихідне положення.
  3. Вікно закривається, але ручка не опускається вниз: буває, що блокіратор не дістає до частини рами по ширині, при такій проблемі ми радимо викликати майстра, потрібно як мінімум зробити регулювання стулки, а іноді й переклинку склопакету. Але якщо так сталося, що на вулиці холодно, то можна зробити аварійне закриття вікна. Нам потрібно відкрити вікно, взяти рукою за ручку і стулку, і помірно різким рухом потягнути пластик на себе, ви повинні відчути, що стулка по центру розширилася на пару міліметрів, якщо все зробили вірно, можна закрити вікно, і запланувати візит майстра для подальшого його налаштування.

Які ще бувають причини блокування вікна

Змістилася планка мікропровітрювання: абсолютно нормальним явищем буває, що планка мікропровітрювання може зміститися, оскільки при інтенсивній експлуатації фурнітура вимагає регулювання і підтяжки хоча б раз на два роки.

Тут ми не будемо детально розбирати регулювання і налаштування, а просто дамо просту і зрозумілу пораду, придивіться на місце де була встановлена планка, зазвичай по слідах бруду на пластику відразу можна визначити в якому положенні вона була встановлена раніше, повертаємо її на колишнє місце, підтискаємо саморізи, і вікно працює знову.

Зламався редуктор: ситуація при якій віконна ручка обертається навколо своєї осі, а фурнітура не реагує, швидше за все, пов'язана з поломкою самого редуктора (головного приводу).

Тут ми можемо лише переконатися, що поломка саме у цьому. Знімаємо ручку, і перевіряємо залізний штифт, якщо все гаразд, і він не від'єднаний від ручки, то ставимо ручку на місце, і викликаємо майстра, оскільки самостійно вирішити цю проблему складно.

Зверніть увагу, якщо ручка заклинала, і не провертається, це добрий знак, і означає, що фурнітура не зламана, і проблему можна буде вирішити регулюванням або дрібним ремонтом. У жодному разі не можна провертати ручку силою, оскільки це може спричинити повну заміну фурнітури.