Час роботи:
  • Пн-Пт: 09:00 - 20:00
  • Сб-Вс: 09:00 - 19:00
Номер телефону:

Практичні поради щодо вибору пластикових вікон

Часто при виборі пластикового вікна або двері, люди керуються думкою та порадами менеджера, який їм ці вікна продає.

Але бажано все-таки залишатися «в темі», адже додаткові знання в цій галузі допоможуть Вам зробити Ваш персональний вибір більш зваженим, покладаючись не лише на думку спеціаліста, а й керуючись власними уподобаннями та бажаннями. Нижче ми розповімо, які типи вікон існують і поділимося практичними порадами, які можна використовувати при виборі вікон. До речі, принцип «чим дорожче коштує вікно – тим краще» тут не завжди доречний. Є низка критеріїв, за якими вікна можна поділити на різні види. Ми розглянемо кожен із них.

Як вибрати віконний профіль

Дерев'яні, металопластикові, алюмінієві вікна.

Відповідно до матеріалу, з якого виготовлений профіль вікна, їх можна розділити на:

Дерев'яні: вікна з природного матеріалу дозволяють приміщенню «дихати», вони чудово вписуються в інтер'єр, вони менше нагріваються у спеку. При цьому такі вікна, якщо дерево було погано оброблене або не оброблене взагалі, мають властивості деформуватися під впливом вологи, ставати не стійкими до комах і всякого роду грибка.

Пластикові: через те, що пластик не є достатньо міцним матеріалом, то для виготовлення віконної рами використовують пластик та метал. Такі вікна можна назвати комбінованими. Вони виготовляються з полівінілхлориду, у народі називають ПВХ, армованого металом. Даний матеріал абсолютно нешкідливий для людини, дозволяє виготовляти конструкції будь-якої форми та складності, міцний та довговічний, стійкий до вологи та перепадів температур, доступний у ціновому сегменті.

Алюмінієві: алюміній також є абсолютно безпечним для здоров'я людини, є зносостійким, міцним матеріалом. Такі вікна невибагливі у догляді, але й коштують вони значно дорожче за металопластикові.

При виборі вікна, згідно з матеріалом, з якого виготовлений профіль, враховуйте особливості Вашого інтер'єру та Ваші особисті уподобання. Наприклад, для стилю лофт і хай-тек найкраще підійдуть алюмінієві вікна, у заміському будинку ідеально виглядатимуть дерев'яні вікна, в офісних приміщеннях також доречнішими будуть алюмінієві конструкції, для квартир більше підходять металопластикові.

Яку кількість стулок обрати?

Вікно може мати одну стулку, дві, три й так далі. Все залежить від розміру вікна, від того, куди його встановлюватимуть. Якщо вікно невелике (висота до 1,5 метра, ширина до 1 метра), можна обійтися однією стулкою. Якщо вікно велике, то воно має складатися з двох стулок як мінімум. Дуже великі та високі вікна можуть складатися з більшої кількості стулок, при цьому слід пам'ятати, що між стулками встановлюються вертикальні стійки (імпости), які роблять раму надійною, але при цьому збільшують вагу вікна, та зменшують світовий отвір.

При виборі кількості стулок рекомендую покладатися на Ваші власні переваги та, звичайно ж, не забувати, що якщо приміщення, в якому Ви живете, є пам'яткою архітектури або має єдиний гармонійний фасад, вікно має повністю повторювати структуру фасаду і не відрізнятися від інших.

Різновиди вікон залежно від способу відкриття стулок

Якщо вікно не відкривається, це глухе вікно. Як правило, глухими роблять одностулкові вікна, щоб вони максимально зберігали тепло приміщення, і воно має бути невисоким, щоб його зручно було мити зовні.

Поворотна стулка відкривається всередину будинку по вертикальній осі, тобто так, як раніше відкривалися старі дерев'яні вікна. Такі вікна підійдуть, якщо Ви не плануєте ставити вікно на провітрювання і відкривати стулку в основному для того, щоб помити вікно.

Відкидні вікна можуть відкриватися лише на провітрювання. Їх незручно мити зовні, але вони коштують дешевше та зі своєю функцією провітрювання приміщення справляються.

Поворотно-відкидні вікна можуть відкриватися як усередину приміщення по вертикальній осі, так і відкриватися на провітрювання. Вони найфункціональніші, але й коштують дорожче. Якщо вікно двох або тристулкове, то, як правило, достатньо однієї поворотно-відкидної стулки.

Кількість повітряних камер у віконному профілі

Усередині профілю є повітряні камери, які перешкоджають проникненню холоду та шуму з вулиці. Їх може бути від трьох до восьми. Найбільш поширені трикамерні та п'яти камерні. Профіль з трьома камерами підійде, якщо у Вас південна сторона, не дуже галаслива вулиця, якщо вікна встановлюються на склад, в гараж, де не опалюється. Найбільш відповідними для житлових приміщень є п'яти камерні профілі, за своїми характеристиками вони не надто поступаються віконним профілям з більшою кількістю камер, тому немає сенсу платити більше.

Які бувають склопакети в залежності від кількості камер?

Склопакет – це скляна конструкція, що складається від 1 до 4 листів скла на певній відстані один від одного, простір між якими називається камерами. Зовнішня частина склопакета герметизована бутилом.

З огляду на їх кількість камер склопакети бувають:

Однокамерні: коштують дешевше, але й шумоізоляція та енергоефективність значно гірші. Є сенс встановлювати такі склопакети на балконах, у неопалюваних приміщеннях.

Двокамерні: є найбільш поширеними, тому що їх ціна не суттєво більша за однокамерні, а характеристики тепло та шумоізоляції майже вдвічі кращі.

Трикамерні: мають найкращі характеристики, але й ціна вища і вага самого склопакета. З точки зору різниці характеристик між 2-камерним та 3-камерним склопакетом, 3-камерні не дуже доцільно купувати, оскільки різниця в характеристиках несуттєва, а навантаження на фурнітуру збільшиться в рази.

Види скла у вікнах.?

Скло може бути:

Енергозберігаючим: На скло напилюється спеціальне покриття, невидиме людському оку, яке не пропускає спеку влітку всередину приміщення, і не випускає тепло з кімнати взимку.

Тонованим: ідеально підійде для панорамних вікон.

Ударостійким: виготовляються із загартованого скла або триплексу. Вікна з таким склом доцільно встановлювати в банках, магазинах, на нижніх поверхах.

Шумоподавляюче: на скло збирається по спеціальній формулі (strataphone), а камери в склопакетах з таким склом заповнюються інертним газом, що дозволяє знизити проникнення шуму на 20% і більше.

Дзеркальні: застосовуються як у кафе, бізнес-центрах, так і в квартирах та будинках.

Види вікон залежно від форми

Вікна можна виготовити різної форми: від стандартного прямокутного до овального, аркового, трапецієподібного, еркерної системи тощо. Чим химерніша і не стандартніша буде форма, тим дорожче буде коштувати таке вікно, адже його виготовити буде непросто. Трикутне вікно красиво виглядає в будинках з високим дахом, а для будинків з мансардами та котеджів підходять трапецієподібні вікна. Круглі вікна доречні у студіях, кафе чи готелях на морську тематику.

Підбиваючи підсумки, хочеться додати, що перелічені вище види вікон і склопакетів є основною, але далеко не повною класифікацією. При цьому даної інформації достатньо для того, щоб покладатися не тільки на думку фахівця, а й на свою. При виборі вікна завжди важливо пам'ятати, який ефект Ви хочете в результаті отримати і, виходячи з Ваших потреб, підібрати потрібний саме Вам варіант. Бажаємо легкого та правильного вибору. Отримати безкоштовну консультацію майстра Ви можете за номерами: +38(063)608-46-46

Самостійно розрахувати вартість вікон Ви можете тут.

Статтю підготовлено експертами сайту regulirovka-okna.kiev.ua/ua