Як правильно доглядати за пластиковими вікнами
Пластикові вікна, які прийшли на зміну старим дерев'яним конструкціям з кватирками, що зжили себе, безсумнівно мають безліч переваг. Вони естетичні і легко вписуються в будь-який інтер'єр завдяки широкому варіативному ряду, заощаджують кошти та створюють комфорт завдяки енергозбереженню та шумоподавленню, вони легкі та зручні у використанні. Незважаючи на те, що люди почали встановлювати вікна ПВХ досить давно, досі існує думка, що пластикові вікна не вимагають особливого догляду, крім очищення від пилу. Це помилка, яка може призвести до того, що вікна вийдуть з ладу. Пластикові вікна дійсно не вимагають до себе багато уваги, проте існує ряд правил по догляду за вікнами, які допоможуть зберегти їх зовнішній вигляд та функціональність.
Як доглядати за віконним профілем
Для того, щоб помити віконну раму, достатньо використовувати традиційний мильний розчин і м'яку губку (мікрофібра). Звичайно, агресивні (хлорсодержащі і спиртовмісні засоби, розчинники, засоби з ацетоном) простіше видаляють забруднення, але згодом під дією хімікатів вікно змінить колір, наприклад, раніше білосніжний віконний профіль стане пожовклим і втратить свій пристойний зовнішній вигляд. Зверніть увагу на мочалку, яку використовуєте: вона не повинна бути жорсткою і залишати подряпин на поверхні.
Як і чим мити скло
Догляд за склопакетами не вимагає жодних спеціальних навичок, він нічим не відрізняється від стандартного миття скла. Достатньо стежити, щоб миючі засоби, які ви використовуєте, не потрапляли на віконний профіль та на ущільнювач, щоб вони не дряпали скло і в жодному разі не використовуйте гострі предмети для очищення скла. Догляд за тонованим або зі спеціальним покриттям склом нічим не відрізняється від догляду за стандартним склом, через те, що тонована частина і спеціальні покриття знаходяться всередині герметичного пакета, а не зовні.
Навіщо та як доглядати за ущільнювачем
Ущільнювач виконує важливу функцію: він захищає від продування, протікання, попадання пилу і шуму з вулиці, тому дуже важливо регулярно і правильно доглядати за ним. Якщо нехтувати цими правилами, то через 2-3 роки ущільнювач втратить свою еластичність, перестане щільно прилягати до вікна, стане крихким та не виконуватиме своїх функцій. Звичайно, майстер з ремонту вікон може замінити гуму ущільнювача на нову і це вирішить проблему на якийсь час, але дешевше регулярно доглядати за нею. Як мінімум, двічі на рік необхідно очищати ущільнювач від пилу та бруду простим мильним розчином і м'якою губкою, після чого потрібно витерти насухо ущільнювач і нанести на нього силіконове змащення, розподіливши чистою губкою по всій ущільнювальній гумі. Для змащування також підходять силіконові засоби для автомобільних ущільнювачів та засоби, до складу яких входить гліцерин. Такі прості маніпуляції дозволять зберегти еластичність ущільнювача, і він зможе виконувати свої функції.
Як доглядати за віконною фурнітурою
Віконна фурнітура - це досить складний механізм, завдяки якому вікно відкривається, закривається, фіксується в положенні провітрювання і т.д. Даний механізм складається з безлічі елементів: рухомих та статичних. Крім видалення бруду та пилу з поверхні фурнітури, необхідно регулярно змащувати (рекомендується 2 рази на рік) рухомі елементи спеціальним мастилом для віконних фурнітур. Якщо у вас такого засобу немає і придбання не входить у плани, ви можете використовувати мастило для швейної машинки, вазелін, солідол, мастила без смол на основі силікону. Багато виробників ставлять позначки «крапельки» на ті елементи, які потребують регулярного змащення. Така процедура дозволить віконній фурнітурі прослужити значно довше. Нехтування такими простими і базовими правилами догляду за віконною фурнітурою можуть призвести до її поломки, що в свою чергу може вимагати повної заміни фурнітури (якщо не вдасться знайти потрібного елемента).
Водовідвідний канал та догляд за ним
Дані дренажні отвори повинні розташовуватись знизу на зовнішній частині віконної рами, вони виводять воду за межі вікна. Рекомендуємо періодично перевіряти чи не засмітилися ці водовідвідні канали, оскільки застій вологи у вікні призведе до його запотівання та поломки.
Коли варто викликати майстра:
Перераховані вище процедури можна регулярно виконувати самотужки або скористатися послугами майстра з ремонту вікон, які допоможуть підтримати ваші вікна в робочому стані. Є ще кілька моментів, на які варто звертати увагу для того, щоб вікна прослужили довше і не зволікати з викликом майстра, якщо ваших знань та вмінь для їх усунення недостатньо.
- вікно стало погано і важко закриватися або відкриватися,
- вікно провисло, нещільно прилягає під час закриття,
- ручку заклинило і вікно неможливо закрити/відкрити,
- вікно продуває, запотіває і т.д.
Дотримуючись досить простих правил догляду за вікнами ПВХ та своєчасний виклик майстра з ремонту вікон у разі потреби дозволять продовжити термін експлуатації вікна, збережуть його функціональність у повному обсязі, не зіпсують зовнішній вигляд віконного профілю, заощадять ваші заощадження.