Час роботи:
  • Пн-Пт: 09:00 - 20:00
  • Сб-Вс: 09:00 - 19:00
Номер телефону:

Топ 5 причин через які вікна вийдуть з ладу

Фахівцями нашої компанії було підготовлено цей матеріал з метою роз'яснити, як правильно експлуатувати пластикові вікна. Дані рекомендації взяті виключно з практичних прикладів, з якими ми стикаємося щодня.

Ми працюємо з 2010 року, за цей час набули безцінного досвіду у сфері ремонту вікон, та із задоволенням поділимося їм з вами.

Чому ломаються вікна

Відсутнє мастило на віконній фурнітурі

Мабуть, це найголовніша причина, щорічно обов'язково потрібно змащувати всі рухомі елементи віконної фурнітури.

Якщо цього не робити відбувається таке: У літню пору року, при відкритих вікнах в механізм потрапляє пил бруд, дощ, мастило висихає, і робота вікон ускладняється. Щоб закрити-відкрити вікно необхідно докласти зусилля більше звичного, на наступний рік ручка набагато складніше працює, в результаті ми отримуємо або фізичний розлом ручки, або ще гірше розлом редуктора (приводу фурнітури).

Висновок: 1 раз на рік змащуйте віконну фурнітуру по всьому периметру, і ймовірність поломки вікна знизитися на 80%

Зверніть увагу, що мастило має бути на масляній (густій основі) інакше воно швидко висохне і потрібного результату ми не отримаємо.

Спрей мастило типу силіконове або WD-40 можна використовувати на початку для очищення механізму від бруду та вологи. Після цього слід очистити все ганчіркою та обробити густим мастилом.

Встановлення самоклеючого ущільнювача, купленого в будівельному супермаркеті

На жаль, щонайменше кілька разів на тиждень до нас звертаються клієнти, які вирішили самостійно вирішити проблему та приклеїли такий ущільнювач на вікна.

Варто зазначити, що такий ущільнювач не призначений для вікон, ущільнювач повинен вставлятися в спеціальний паз (европаз), але в жодному разі не можна клеїти його поверх пластику.

Річ у тому, що стандартний віконний ущільнювач повинен мати висоту 8 мм. І при спробі закрити вікно з ущільнювачем вдвічі більшої товщини, ми просто ламаємо фурнітуру та деформуємо пластик. Ця процедура схожа на коління горіхів дверима.

Висновок: якщо вікна продувають найкраще звернутися до спеціалізованої компанії. Якщо ж такої можливості немає, краще залишити як є або тимчасово заклеїти вікна малярною стрічкою, так ви залишите можливість у перспективі відновити вікна до початкових характеристик. Але в жодному разі не клейте ущільнювач на профіль, інакше ви зіпсуєте свої вікна.

Неправильне встановлення вентиляційного клапана

Вентиляційні клапани для пластикових вікон мають різні параметри для встановлення, для деяких потрібно прорізати ущільнювач і встановити у верхню частину стулки, а деяким фрезерувати посадкові отвори в стулці.

Звичайно, до таких виробів зазвичай поставляється інструкція, а також на YouTube можна знайти безліч відеороликів щодо їх встановлення, але, якщо робота виконується людиною, яка не має досвіду або технічної освіти, є високий ризик зіпсувати стулку. При цьому викликати майстра та чарівним чином виправити ситуацію не вийде.

Все що ми зможемо Вам запропонувати встановити нову стулку, а це процедура не з дешевих.

Висновок: якщо з якихось причин ви вирішили, що вам необхідний даний клапан, зверніться за встановленням до фахівця, або як альтернативу розгляньте варіант зимового провітрювання, встановлення гребінки, або елементарно не закривайте ручку до кінця, тим самим можна отримати той же ефект і не зіпсувати вікно.

Самостійне регулювання

Здавалося б, найпростіша процедура в ремонті вікон — це регулювання, і впоратися з нею може будь-яка домогосподарка, але і тут є важливі особливості, про які не говорять на ютубі та не пишуть в інтернеті.

Якщо вікна відносно нові, проблем немає, вивчаємо інформацію в мережі, купуємо потрібний інструмент і приступаємо до роботи. Але якщо вікнам 5 і більше років, потрібно звернути увагу на стан фурнітури, а чи не заржавіли отвори для регулювання.

Будь-який досвідчений майстер підтвердить, що перед початком регулювання старих вікон, потрібно очистити регулювальні отвори від штукатурки (вона туди потрапила при малярних роботах), а також залити всі рухливі елементи мастилом WD-40 ці отвори заржавіли через невиконання пункту-1 змащування віконної фурнітури щорічно.

Інакше якщо провертати регулювальний ключ на нижній петлі або на відкидній ножиці, можна просто злизати ці отвори, заміні воно не підлягає, доведеться повністю замінити деталь, буває також що фурнітура застаріла, і запасних частин у продажу немає, тоді потрібно змінювати весь комплект фурнітури.

На момент написання цієї статті 05.11.2023р. Заміна повного комплекту фурнітури «MACO» коштує 2300 грн

Висновок: якщо фурнітура заржавіла, не намагайтеся провернути регулювальний ключ силою, забризкайте отвори мастилом, і залиште на 10-15 хвилин.

Корисна порада — регулювальний ключ повинен мати форму шестигранника діаметром 4 мм, а грані повинні бути не пошкодженими, інакше він прослизатиме і тим самим пошкодить деталь.

Фіксація відкритого вікна швабрами, книжками, та іншими предметами

Хоч у нас зараз і 2023 р. але, як і раніше, ми виїжджаємо на ремонт вирваних петель. Люди вставляють у вікна та двері швабри, книги, та всілякі предмети домашнього використання, щоб відчинене вікно не закривалося протягом.

Як правило проблема не в тому, що швабра була у вікні, а в тому, що ми просто забуваємо, що зафіксували вікно, і при спробі закрити його беремо на злам, і вириваємо петлі, а іноді петлі вириваємо разом зі шматком пластику, тоді потрібно міняти стулку або встановлювати фальцеву петлю.

Висновок: Найкращим варіантом буде встановити обмежувач відкриття з можливістю фіксації відкриття. Якщо ж не хочете витрачатися на встановлення додаткового оснащення вікон, можна при відкритому вікні поставити на підвіконня важкий вазон, тим самим його не скине протягом, і виламати петлі також можливості не буде.

За підсумками можна сміливо заявити, що пластикові вікна — це досить надійні конструкції, при правильній експлуатації вони прослужать 15-20 років.

Наша компанія хоч і комерційного типу, і основна мета — це надання якісного сервісу, і заробітку коштів виконуючи ремонт вікон, але при цьому все одно ви можете звернутися до нас за безкоштовною консультацією.

Телефонуйте за номерами: +38(063)608-46-46 або +38(098)608-46-46

Або пишіть на mail: info@regulirovka-okna.kiev.ua

Наші фахівці з радістю і без корисно дадуть пораду, підкажуть, де купити запчастини, або як самостійно виконати дрібний ремонт. Адже всіх грошей не заробити, а зробити свій маленький внесок у список добрих справ завжди приємно.

Стаття підготовлена фахівцями сайту regulirovka