Ремонт та регулювання вікон у Києві для кожного!

Ми працюємо для Вас:
Пн-Пт: 09:00 - 18:00
Сб-Вс: 10:00 - 16:00
Україна, м. Київ
info@regulirovka-okna.kiev.ua
Чому потіють вікна?

Чому потіють вікна?

Вікна повинні захищати нас від несприятливих зовнішніх впливів – шуму, пилу та вологи. Тому випадання конденсату на внутрішній стороні скла завжди викликає занепокоєння. Перше, що спадає на думку при вигляді конденсату на пластиковому вікні, – це думка про порушення конструкції або дефект виготовлення віконного блоку. Але ці побоювання виправдані лише у деяких випадках. У більшості ситуацій випадання конденсату може бути спричинене зовнішніми причинами, що не мають жодного відношення до конструкції вікон.

Конденсат – це краплі атмосферної вологи, які випадають на склі в тому випадку, якщо різниця між температурою в кімнаті та температурою скла занадто велика. На дерев'яних вікнах традиційної конструкції в холодні зими конденсат, що випав, навіть перетворюється на паморозь.

До перепаду температур додається ще й вплив холодного повітря, що проникає через щілини у негерметичній віконній конструкції. У вікнах сучасної конструкції (і дерев'яних, і металопластикових), конденсат принаймні не перетворюється на іній.

Але, як не парадоксально це звучить, дерев'яні вікна традиційної конструкції пітніють значно рідше, ніж пластикові. І причина, знову ж таки, у недостатній герметичності конструкції. Адже через щілини не тільки надходить холодне повітря з вулиці, а й виходить тепле повітря з приміщення, обігріваючи при цьому шибки.

Вологість повітря та недостатня циркуляція

Часто запотівання вікон зсередини приміщення викликане високою вологістю повітря у квартирі. У холодну пору року часто пітніють вікна на кухні, коли на плиті готуються одночасно кілька страв. Іноді потужності увімкненої витяжки буває недостатньо, щоб видалити з повітря зайву вологу. Для того, щоб конденсат на склі не випадав, просто відкрийте кватирку для провітрювання. Аналогічним чином борються з підвищеною вологістю в інших кімнатах – частіше провітрюйте приміщення.

Якщо на кухні немає витяжки, то видалення вологого повітря із приміщення відбувається природним чином через вентиляційний отвір. У тому випадку, коли вікна пітніють під час кожного приготування їжі, перевірте вентиляційну решітку. Можливо, її отвори засмічилися пилом, і через це порушилася вентиляція приміщення.

Другою причиною утворення конденсату може бути порушення циркуляції повітря у районі вікон. Радіатори опалення не дарма розміщують під вікнами. Тепле повітря, що піднімається від радіаторів, нагріває поверхню вікна, запобігаючи випаданню конденсату. Так що якщо ви в процесі ремонту перенесли радіатори опалення з-під вікон в інше місце, будьте готові до того, що вікна будуть запотівати частіше.

Порушити циркуляцію повітря може навіть занадто широке підвіконня, яке перекриває теплому повітрі доступ до вікна. У цьому випадку є два виходи - замінити підвіконня більш вузьким або врізати в широке підвіконня решітки, через які від радіатора надходитиме гаряче повітря.

Кімнатні рослини

Ще однією причиною запітніння вікон може стати… велика кількість кімнатних рослин, що стоять на підвіконні. Як ми знаємо, для нормального розвитку більшості кімнатних рослин ґрунт у горщиках повинен бути постійно вологим. З землі волога випаровується постійно, тобто в районі шибки весь час буде підвищена вологість повітря. У цьому випадку потрібно або прибрати рослини з підвіконня, або не звертати уваги на конденсат, що періодично випадає.

Дефекти при виготовленні вікон

Однією з причин випадання рясного конденсату може стати неправильне розташування енергозберігаючого скла. Склопакет, при виготовленні якого використовувалося енергозберігаюче скло, має бути встановлене цим склом усередину. Якщо ж через помилку монтажників енергозберігаюче скло виявилося зовні приміщення, воно відображатиме тепло і надмірно охолоджуватиметься. В цьому випадку на вікні випадає настільки сильний конденсат, що вода просто тече по склу.

Конденсат може випасти не лише всередині приміщення, а й усередині склопакета. У цьому випадку можна говорити про порушення його герметичності. Такий склопакет підлягає заміні. Взимку може запітніти однокамерний склопакет. Віконна конструкція з однокамерним склопакетом не підходить для регіонів із холодним кліматом. На жаль, замінити однокамерний пакет на двокамерний без повної заміни штапиків конструкції не вдасться. Часте випадання конденсату можуть викликати й інші недоліки в процесі виготовлення або встановлення віконної конструкції. Але ці проблеми може встановити лише фахівець.

Отже, для того, щоб запобігти випаданню конденсату на вікнах, потрібно частіше провітрювати приміщення і забезпечити нормальну циркуляцію повітря біля віконного скла. Якщо при дотриманні цих умов конденсат продовжує з'являтися – викликайте віконного майстра.

Ціни можна дізнатися на головній сторінці сайту