Чому запотівають вікна?
Ця стаття написана експертом нашої компанії з метою допомогти людям розібратися у питанні запотівання вікон у зимову пору року.
Як тільки починається зимовий сезон, питання стає актуальним, і досить часто наші фахівці приймають дзвінки із проблемою запотівання вікон. Дуже часто клієнти просять відрегулювати вікна або замінити ущільнювач або зробити герметизацію віконного шва. Але всі ці роботи не мають жодного відношення до запотівання, і абсолютно Вам не допоможуть.
У цій статті будуть лише перевірені факти особисто фахівцями нашої компанії. Ми надаємо послуги з ремонту вікон у м. Київ з 2010 року. Тепер почнемо поетапно розбирати це питання: почнемо з найпростішого та найшвидшого розв'язання проблеми, далі ми визначимо які фактори впливають на запотівання вікон.
Зверніть увагу, що продування вікон, навпаки, сприяє розпотіванню, створюється ефект мікропровітрювання. Якщо ми встановимо на вікнах максимальний притиск, і тим самим усунемо надходження свіжого повітря, то ще більше посилимо проблему запотівання.
Підвищена вологість у приміщенні
Щоб визначити вологість конкретно у вашому приміщенні, необхідно купити гігрометр, для перевірки можна купити найпростіший. На момент написання цієї статті цей прилад коштував лише 70 грн
Вважається нормою показник 45-55% Цей показник буде корисним не тільки для склопакета, але і для вашого здоров'я.
Якщо ж ми говоримо про кухню, або ванну кімната, то це приміщення в яких зі зрозумілих причин підвищена вологість, в цих приміщеннях можна знизити вологість більш інтенсивним провітрюванням.
Якщо після перевірки визначилася висока вологість, ми вітаємо вас, ваша проблема майже вирішена, все що Вам потрібно зробити, це частіше провітрювати приміщення і можливо збільшити інтенсивність опалення.
Якщо вологість в нормі, а вікна пітніють, переходимо до наступного варіанту.
Зверніть увагу вимірювати вологість бажано в безпосередній близькості до вікна, інакше покази можуть бути не точними.
Підвіконня перекриває радіатор опалення більш ніж на 50%
Це дуже часта проблема, і, на превеликий жаль, навіть не всі майстри про неї знають, при проханні клієнта встановити широке і красиве підвіконня з легкістю погоджуються.
Так робити не можна через те, що – циркуляція теплого повітря біля вікна необхідна для зменшення перепаду температури на поверхні скла.
Якщо Ви щасливий власник підвіконня, який перекриває радіатор опалення більш ніж на 50%, то у Вас є два шляхи розв'язання проблеми.
- Заміна підвіконня, необхідно демонтувати старий, і встановити новий, менш широкий тим самим ми відновимо циркуляцію теплого повітря по периметру вікна.
- Врізка вентиляційних решіток безпосередньо в саме підвіконня, цим ми наблизимо тепле повітря до поверхні вікна, і усунемо запотівання.
Якщо ж проблема не в цьому, то переходимо до наступного кроку.
Велика кількість рослин на підвіконні
Якщо підвіконня щільно заставлено квітами та вазонами, це теж може сприяти до запотівання скла, рослини збільшують вологість + поливаючи вазони ми концентруємо певну кількість води біля скла. Також варто звернути увагу, що рослина перегороджує потік теплого повітря до вікна.
Варто відзначити, що рослини на підвіконні — це фактор з низькою ймовірністю, і якщо розглядати його окремо, то швидше за все причина не в рослинах, але в сукупності з поганою вентиляцією, це може спричинити запотівання.
Підвищена концентрація CO2 у повітрі
Прилад для визначення CO2 у повітрі коштує значно дорожче за гігрометр, але якщо взяти до уваги що надмірна концентрація даного газу, не тільки сприяє утворенню конденсату на вікнах, а й критично небезпечна для здоров'я, то покупка явно коштує своїх грошей.
У нормі показник не повинен перевищувати значення до 800 ppm, якщо показник вищий, збільшуємо інтенсивність провітрювання.
Випробувавши всі поради з ймовірністю 90% проблеми із запотіванням вікон, мають вирішитися. Можна сміливо зробити висновок, якщо у Вас запотівають вікна, то викликати майстра для розв'язання даної проблеми, це останнє, що потрібно зробити.
Якщо проблема так і не вирішилася, то переходимо до останнього варіанту, який точно позбавить Вас від запотівання вікон.
Зверніть увагу, не варто витрачати час та гроші на різні хімічні засоби від запотівання вікон, які продаються у будівельних супермаркетах, після нанесення на скло результату немає.
Однокамерний не енергоефективний склопакет
Тут все досить просто, варто згадати шкільну програму з фізики, це умови при яких на склі утворюється точка роси, хто хоче детальніше вивчити питання, ось посилання на wikipedia, хто не хоче гаяти час і простими словами зрозуміти суть проблеми читаємо далі: отже, точка роси утворюється, коли перепад температури на поверхні скла між вулицею та приміщенням занадто великий.
Наприклад, на вулиці -10 °, а в приміщення +22 °, а на поверхні скла +5 ° ми отримуємо занадто великий перепад, це свідчить про те, що склопакет недостатньо енергоефективний, щоб компенсувати цю різницю.
Далі є тільки два шляхи, це залишити все як є або замінити склопакет на енергоефективний, енергоефективним склопакетом можна вважати формулу 4і-14ar-4шліф-14ar-4і, і це як мінімум.
Замінивши склопакет, ми зможемо отримати більш високу температуру поверхні, і цим позбутися від утворення конденсату.
Варіант заміни потрібно проводити в останню чергу, тому що процес не дешевий, ми радимо перевірити спершу всі фактори, що впливають на утворення конденсату, і якщо нічого не допомогло, тоді міняти склопакет. Вартість заміни можна дізнатися в онлайн-калькуляторі.
Статтю підготовлено експертами компанії «РемВікно»