Регулювання пластикових вікон
Багато людей вибирають дерев'яні віконні конструкції, через те, що вони більш екологічні. При цьому, вони мають хороші експлуатаційні властивості. Але, попри всі їх позитивні якості, не обійтися без їх обслуговування. Регулювання вікон зі склопакетами - це необхідність, що забезпечує продовження терміну служби конструкції.

Коли потрібно регулювати пластикові вікна?
Відразу зазначимо, що проводити регулювання без необхідності не варто. Це може негативно відобразитися на терміні служби. Процедура потрібна, якщо:
- Зауважили, що ручка вікна стала хиткою
- Стулки почали чіпляти раму в тому або іншому місці
- Вікно перестало закриватися чи робить це з труднощами
- З'явився протяг, коли віконна рама повністю закрита
Ці ознаки можуть свідчити про те, що потрібно провести регулювання або ремонт вікон. Щоб зрозуміти, яка саме ситуація виникла у вашому випадку, можна скористатись двома способами.

У першому випадку необхідно виміряти довжину діагоналі стулки, з якої виникли проблеми. Регулювання вікна допоможе у тому випадку, якщо різниця буде понад 6 мм.
У другому випадку можна обвести контури стулки у закритому положенні безпосередньо на рамі. Треба зробити це по кутках та серединках кромок. Після цього потрібно відкрити вікно і подивитися відстань між мітками та кромками. Якщо вони не однакові, то спостерігається не рівність. Регулювання можна проводити, якщо різниця буде понад 3 мм. У випадку, якщо різниця менша, потрібно повернути геометрію стулки. Робить це лише майстер.
Регулювання дозволяє позбутися від перекосу. Часто це допомагає вирішити багато проблем, включаючи протяги. Однак, якщо вони залишаються, то також потрібно підігнати притиск.
Регулювання в бік
Налаштування по горизонталі необхідне у випадку, якщо є нахил і виникли складнощі з відкриванням. Зазвичай це стається з часом. Адже стулка має достатньо велику вагу, під якою починає провисати. У такій ситуації необхідно підігнати вгору:
- Необхідно повернути гвинт праворуч. Це дозволить верх стулки підтягнути до петлі. Нижній кут має бути піднятий.
- Якщо повернути гвинт ліворуч. Це дозволить відійти конструкції від петлі для опускання нижнього кута.
Регулювання може проводитись як на верхній петлі, так і на нижній. Для цього знадобиться шестигранник діаметром 4 мм. Отвір під нього ви знайдете на кінці петлі.

Регулювання вгору-вниз
Провисання також можна регулювати по вертикалі. Для цього роботу виконують на нижній петлі:
- Зніміть ковпачок з неї та встановіть шестигранник.
- Крутіть його праворуч, щоб підняти або ліворуч, щоб опустити.
Такий підхід дозволяє відрегулювати стулку пластикового вікна на 2-3 мм. Якщо це не допомогло, викликайте майстра. Ремонт коштує недорого. Однак це допоможе повністю виправити ситуацію.

Регулювання залежно від сезону
На кінці стулки є запірні цапфи, які є металеві циліндри. Для регулювання по центру має бути спеціальний отвір під ключ або викрутку:
- Вставте інструмент
- Поверніть його у потрібний режим

Якщо на цапфі є точка з рискою, і вона дивиться на вулицю, то встановлено літній режим. Потрібно повернути в іншу сторону. На овальному циліндрі вертикальне розташування свідчить про встановлення літнього режиму. Його потрібно повернути горизонтально. Виконайте операцію на всіх цапфах, щоб забезпечити рівномірне притискання на стулку. Вони також знаходяться зверху і знизу. Якщо не робити рівномірного притискання, то ущільнювачі швидше вийдуть з ладу. В результаті з'являться протяги. Це спричинить підвищені витрати на опалення або зниження температури в приміщеннях. Якщо ви боїтеся самостійно проводити регулювання пластикового вікна, рекомендуємо викликати майстрів. Процедура недорога і робиться короткий термін.
Питання-відповідь
-
Чи потрібно регулювати вікна на зиму?
Регулярно проводити процедуру можна, але не обов'язково двічі на рік, для підготовки вікон до зимового та літнього сезону. Однак тут не потрібно чіпати петлі, а обмежиться лише цапфами.
-
Що робити, якщо стулки погано закриваються?
Спробуйте налаштувати вікна. Але спочатку виміряйте порушення геометрії, обвівши контури стулки на рамі, коли вікно закрите. Після цього відкрийте його і вивчіть отриману відстань. Якщо різниця більша за 3 мм, то ситуацію можна виправити. В іншому випадку потрібно викликати спеціаліста.
-
Вікно дуже похилилося і не тримається, що робити?
Викликати майстри. У такій ситуації Ви нічого зробити самостійно не зможете, оскільки потрібний спеціальний інструмент.
-
З'явився протяг, настав час міняти вікна?
Не обов'язково. Можливо потрібно відрегулювати самі стулки та притиск. Також справа може бути в ущільнювачі. Якщо не впевнені у своїх силах, викличте майстра. Він зробить діагностику.
-
Вікно почало туго закриватися, потрібно багато зусиль
У такому разі необхідно послабити притиск. Можливо, сильно затягнуті елементи. Також може знадобитися змащування петель для більш плавного ходу. Про це також говорить появ скрипів та інших сторонніх звуків, коли намагаєтесь закрити пластикове вікно.